Wózki widłowe to wbrew pozorom urządzenia używane nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach. Mogą być również doskonałym wsparciem przy pracach prowadzonych na placu budowy. Oczywiście należy dostosować urządzenie do wymagań konkretnej realizacji. Jakie rodzaje wózków widłowych wyróżniamy?

Wózki widłowe – napęd i typ masztu

Decydując się na wynajem wózka widłowego, zwróć uwagę na źródło energii i typ masztu. Jeśli chodzi o ten pierwszy aspekt, to na rynku dostępne są wózki napędzane olejem napędowym lub gazem, a także wózki widłowe elektryczne.

Istotnym kryterium wyboru wózka widłowego jest również wspomniany już typ masztu. Najpopularniejsze są urządzenia z podwójnym i potrójnym masztem, czyli wózki widłowe duplex i triplex. Różnica tkwi w możliwościach podnoszenia towarów.

Wózek widłowy duplex jest w stanie podnosić stosunkowo ciężkie przedmioty. Z kolei urządzenia triplex sprawdzają się doskonale przy dźwiganiu towarów na znaczną wysokość.

typy wózków widłowych

Wybór wózka widłowego

Nietrudno się domyślić, że przy wyborze wózka widłowego warto kierować się wymaganą wysokością podnoszenia oraz masą towarów. Jeśli potrzebujesz ponadto urządzenia do pracy w hali, sklepie lub na innym zamkniętym obszarze, to istotnym kryterium wyboru są również rozkład i parametry pomieszczeń.

Nie wiesz, jakie rodzaje wózków widłowych najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku? Pomożemy Ci wybrać optymalne rozwiązanie. Skontaktuj się z nami!